Reflexní terapie

Reflexní terapie

Reflexní terapie vychází z poznatku, že na všech zakončeních lidského těla ( ušní boltce, plosky nohou a rukou..) existují reflexní plošky odpovídající příslušným orgánům či oblastem těla. Na šlapkách nohou jsou tedy reflexní plošky celého těla.
Reflexní terapie je metoda využívající reflexní body a plošky převážně na chodidlech a nohou až po kotníky na které se působí tlakem. Působením reflexní terapie lze diagnostikovat i ty nejskrytější příčiny ,které jsou ukryty v lidském těle a zároveň správnou stimulací je možno napomoci dostat tělo do původní přirozené harmonie. Když reflexní ploška bolí, je to energetické upozornění až půl roku dopředu, že není něco v pořádku i když daný orgán či oblast těla ještě nebolí a nejsou viditelné problémy.
Touto oblíbenou a relativně jednoduchou metodou lze dosáhnout velmi účinné a mnohdy rychlé pomoci. Reflexní terapie je určena pro všechny věkové kategorie s výjimkou lidí s transplantovaným životně důležitým orgánem. Reflexní terapií lze výrazně ovlivnit činnost imunitního a lymfatického systému, látkové výměny ,zmírnit či odstranit bolesti zad a páteře.