Medová masáž

Medová masáž se zábalem

Jedná se o starou osvědčenou léčitelskou detoxikační metodu, která působí velmi účinně proti rozvinutým nemocem, ke zvládnutí stavu stresu, chronických chorob, opotřebování věkem a nezdravým způsobem života.

Medová masáž celý organismus silně oživuje. Je proto vhodná při vyčerpání a slabosti v důsledku stresu nebo onemocnění, při napětích, nervových poruchách a stavech neklidu. Svým detoxikačním způsobem osvobozuje celý organismus od usazenin, které v průběhu let nahromadil z životního prostředí, potravy a léků.

Medová masáž je vhodná při velkém počtu typických civilizačních chorob, které souvisejí s usazováním jedů a škodlivin např.: potíže srdečního oběhu, alergie, revmatické choroby svalů a kloubů, žaludeční a střevní poruchy, zaplísnění střev, pokožky nebo orgánů, chronická rýma, choroby vedlejších dutin, chronický únavový syndrom, bolesti hlavy, poruchy nervů všeho druhu, potíže s usínáním a spánkem, výtok a poruchy menstruace u žen, deprese, jaterních chorobách, slabosti ledvin, poruchách potence a neplodnosti, po operacích.

Medová masáž by se neměla používat: při alergii na med, v oblasti otevřených ran, poškození pokožky, ekzému, vyrážce, při tumorech (kvůli nebezpečí tvorby metastáz), žaludečních vředech, krvácení žaludku, v případě čerstvého záchvatu mrtvice( později je vhodná), vysokém očním tlaku, trombóze, infekčních chorobách.

Pokud chcete, můžete ošetřené partie pokožky poklást plátky zelených okurek. Zklidňují a regenerují pokožku. Zároveň dodávají pokožce tekutiny, pleť změkčují a stahují.

Masáž medem je vhodná u zdravých lidí 1x měsíčně, u nemocných 1x týdně, u akutních případů 2x týdně.