Práce s energií

Práce s energií

Energie – je všude kolem nás, obklopuje a prostopuje vše co je na tomto světě. Také naše tělo je energie v jiné formě ve formě hmoty. Naše tělo energii přijímá i vydává, někdy se stane, že vydává více energie než přijímá a pak se cítíme unaveni. Také se může stát, že energie je v těle relativně dost, ale z různých důvodů se v těle na určitých místech blokuje a neproudí harmonicky, pak nastává disharmonie která se příčinou jednoho malého bloku dominovým efektem roznese na celý systém, na celé tělo. A tak se stává, že z malé příčiny která se nechá lehce odstranit je velký problém např. ve formě bolesti hlavy a celkové paralýzy celého těla. Proto jsem pro Vás připravila pár základních pravidel jak si tuto harmonii pěstovat a udržovat.

1.Začneme probuzením, určitě jste se někdy všimli Kočiček co dělají když se probudí, úplně automaticky se protáhnou a to pěkně od podlahy. Jde o to, že v neprotaženém těle hůře proudí energie a snáze dochází k blokování třeba v oblasti pánve a páteře. (typický případ probuzení-auto-kancelář) Proto je dobré vybrat si pár cviků třeba z jogy/Taichi/Chi-kungu nebo z toho co je vám jednoduše sympatické a věnovat si ráno třeba jen 10 min, pořádně se protáhnout a pěkně si u toho zhluboka zadýchat. Věřte, že těch 10 minut je velká a dobrá investice.

2.Dýchejte břichem a myslete na to.  Zhluboka dýchejte. Lidé často dýchají mělce, hrudníkem, a tím pádem trpí nedostatkem kyslíku. Dýchání za použití bránice a břišních svalů uvolňuje a snižuje napětí. Sportovci a zpěváci potřebují velký příjem kyslíku a proto dýchají právě tímto způsobem . Při špatném dýchání tělo sice dostane dostatek vzduchu, aby mohlo fungovat, ovšem fungovalo by ještě lépe, kdybychom se nadechovali plně, zhluboka. Všichni potřebujeme vzduch k tomu, abychom dosáhli svého maxima. Vdechujte nosem a představujte si, jak se vaše břicho naplňuje vzduchem. Až bude plné, vydechněte ústy a zatáhněte břišní svaly. Ramena by se ale přitom neměla zvedat a klesat. Možná nějakou dobu potrvá, než si vytvoříte správné dýchací návyky, ale držte se jich. Znám lidi, kteří hluboké dýchání procvičují každý den na procházce . Při nádechu počítají do čtyř, na další čtyři doby zadrží dech, a pak zase na čtyři až osm dob. vydechnou. Je to dobré cvičení na nácvik správného dýchání. Až se kapacita vašich plic časem zvětší, zvyšte i počet dob.

3.Pijte vodu, zní to trochu jako klišé, ale pijte hodně vody, samozřejmě to co snesete aby Vám bylo dobře. Naše tělo tvoří z osmdesáti procent voda, stejným procentem se podílí na naší hmotnosti. Jsme živočichové založení na vodě a musíme to respektovat. Je to jako s autobaterií když se v ní ztratí voda energie v ní rapidně poklesne. Každý den vypijte cca. šest sklenic (1.5 -2 l), které vaše tělo potřebuje. Jestli je to možné, pijte filtrovanou vodu. Naše tělo potřebuje vodu k tomu, aby optimálně fungovalo. Máte-li potíže se zdravím, je voda nezbytnou součástí naší rekonvalescence. Naše těla se zbavují nechtěných a zbytečných látek, tak, že je současně s vodou vylučují.To je náš přirozený očistný proces. Bez vody se v těle hromadí toxiny, které přitom můžeme pravidelně a snadno odstraňovat. V těle které se rychle zbavuje toxinů a nemá kyselé ph proudí energie lehce a neztrácí se při ztížené práci našich vnitřních orgánů. Dostatek vody v těle pomáhá tělu k harmonickému průtoku energie.

4.Uzemněte svou energii a zaměřte se na její proudění. Je důležité často svou energii uzemňovat. Představujte si, jak ve vás a okolo vás cirkuluje a spojuje vás s univerzální energií nad zemí i pod zemí. S každým nádechem vdechněte vzduch a energii, která je nad vámi a kolem vás. Při výdechu si představte, jak tuto energii tlačíte dolů po přední straně těla, chodidly do středu země. Ucítíte, jak se vaše chodidla spojují se zemským jádrem. Výdech vás spojí se vším na této planetě. Nádech vás spojí se vším ve vesmíru. To je uzemnění, při němž si uvědomíte své spojení s energetickými systémy. Uzemnění zvýší vaši fyzickou energii a sílu, protože sjednotí vaši auru s dalšími energetickými soustavami. Vyčistí vám auru a celkově zlepší zdravotní stav.

Zkuste pocítit vlastní energii a uvědomit si ji

Abyste pocítili vlastní energii, protřete si dlaně krouživým pohybem o sebe. Dbejte na to, abyste třeli hlavně střed dlaní. Ucítíte, jak se v nich energie vytváří. Je to vaše energie. Pak podržte dlaně asi 2,5-5 cm od sebe a ucítíte, jak se magneticky přitahují a odpuzují. Oddalte je ještě víc, až své energetické pole neucítíte. Pohrajte si se svou energií a pobavte se s ní. Jde o to poznat vlastní energetickou soustavu, tak si ji uvědomte. Tento tok energie je naše životní síla. Je nejdůležitější ze všech tělesných soustav, protože se týká všech. Přesto však západní medicína lépe rozumí trávicímu traktu, dýchacímu ústrojí, krevnímu oběhu, metabolismu a nervové soustavě. Výkonnost a zdravotní stav všech orgánů dokážeme měřit pomocí spousty různých testů. Přesto ještě musíme vyvinout měření energetické soustavy, kterou prozatím ignorujeme. A přitom má přímý vliv na všechny aspekty našeho zdraví. Naučte se ji cítit, pracovat s ní a především se z ní radovat.

Do tohoto příspěvku bylo čerpáno z knihy: Doktor snů – Dreamhealer.