Masáže

Masáže

Masáž sportovní a rekondiční

Masáž působí příznivě na celý organismus. Masáže se již po celá staletí používají k uvolnění mysli a těla. Masáží podporujeme prokrvení svalů a kůže, tím pomáháme od bolesti a zbavujeme usazených toxinů v těle. Celková masáž se doporučuje jedenkrát za měsíc a při potížích kratší jedenkrát týdně.

Účinky masáže: zrychluje metabolismus, usnadňuje tok lymfy, podporuje imunitní systém, zbavuje bolesti, příznivě ovlivňuje nervový systém svalů.

Kontraindikace masáže: záněty v těle, křečové žíly, infekční onemocnění, vysoký tlak, trombóza, rakovina, cukrovka, epilepsie

Masáž lávovými kameny

V léčebné terapii lávovými kameny se uplatňuje spojení tří elementů-země, oheň a voda. Tuto masáž řadíme  mezi nejúčinnější a nejrelaxnější masáž. K masáži se používají hladké lávové kameny zahřáté na 45-55°C.

Účinky masáže: podpora imunitního systému, uvolnění svalového systému (větší možnost pohybu), pomáhá při detoxikaci , zlepšuje metabolismus a látkovou výměnu , zlepšuje koncentraci a spánek, masáž odstraňuje všechny bolesti zad a kloubů, podporuje krevní oběh

Kontraindikace masáže: záněty v těle, infekční onemocnění, vysoký tlak, křečové žíly, trombóza, rakovina, cukrovka , epilepsie, vážná onemocnění očí, onemocnění srdce(implantáty a kardiostimulátory….)

Reflexní masáž chodidel

Reflexní terapie vychází z poznatku, že na všech zakončeních lidského těla ( ušní boltce, plosky nohou a rukou..) existují reflexní plošky odpovídající příslušným orgánům či oblastem těla. Na šlapkách nohou jsou tedy reflexní plošky celého těla.
Reflexní masáž je metoda využívající reflexní body a plošky převážně na chodidlech a nohou až po kotníky na které se působí tlakem. Působením reflexní masáže lze diagnostikovat i ty nejskrytější příčiny ,které jsou ukryty v lidském těle a zároveň správnou stimulací je možno napomoci dostat tělo do původní přirozené harmonie. Když reflexní ploška bolí, je to energetické upozornění až půl roku dopředu, že není něco v pořádku i když daný orgán či oblast těla ještě nebolí a nejsou viditelné problémy.
Touto oblíbenou a relativně jednoduchou metodou lze dosáhnout velmi účinné a mnohdy rychlé pomoci. Reflexní masáž je určena pro všechny věkové kategorie s výjimkou lidí s transplantovaným životně důležitým orgánem. Reflexní masáží lze výrazně ovlivnit činnost imunitního a lymfatického systému, látkové výměny ,zmírnit či odstranit bolesti zad a páteře.

Energetická masáž čaker

Reflexní masáž čaker je jednoduchou, ale velmi účinnou harmonizační terapií. Jedná se o masírování míst na chodidlech, které odpovídají umístění čaker na těle.
Tato masážní technika doplňuje chybějící energii a rozpouští emocionální, energetické a svalové bloky.

Podle tradičních asijských psychofyzických systémů jsou čakry energetická centra rozmístěná v lidském těle. Skrze tato centra proudí energie mezi energetickou soustavou člověka a okolím oběma směry. Pokud je tok energie menší nebo je nějak pozměněn, necítíme se dobře. Trvá-li porucha proudění delší dobu, onemocníme. Masáž čaker tyto problémy v toku energie řeší a vrací systém do původního ideálního stavu.
Všechna energetická centra jsou spojena s vnitřními orgány v jejich blízkosti, ale také s určitými emocemi a myšlenkovými návyky. Každou z čaker můžeme ovlivňovat mimo tělo nebo přes reflexní plošku, která je umístěna na chodidle. Masáží čaker ovlivňujeme fyzické tělo, ale také mnoho dalších jemnějších úrovní.
Touto masáží lze rozpouštět energetické bloky v člověku. Na oblast čakry se při masáži mohou přikládat léčivé kameny.

Čokoládová masáž se zábalem+peeling ( masáž dočasně vyjmuta z nabídky)

Čokoládová masáž je perlou mezi zkrášlujícími procedurami, která působí na všechny smysly těla. Čokoládová masáž je jedna z nejvíce uvolňujících a nejsmyslnějších masáží. Je výborná na vyhlazení a zkrášlení pokožky, získání dobré nálady, odplavení toxinů z těla i uvolnění ztuhlých svalů. Obnovuje a vyživuje pokožku, podporuje tvorbu hormonu radosti. Je prostředkem proti následkům stresu.

Čokoláda a její účinky
To, že čokoláda je nejen lahodná ale i zdravá pochoutka, se ví už řadu let. Samozřejmě, že je řeč o kvalitní hořké čokoládě a nikoli o mléčné, bílé či dokonce čokoládových polevách. Platí jednoduché pravidlo- čím tmavší čokoláda a zároveň více hořká, tím lépe. Čokoláda obsahuje celou řadu chemických sloučenin ovlivňujících nejen krevní tlak, ale i řadu jiných procesů v lidském těle.

Složení čokolády
Ačkoli se složení čokolády mění podle toho, o jaký druh se jedná ( nadále budeme výhradně mluvit o hořké kvalitní čokoládě) a z jakých surovin byla připravena, přece jen lze shrnout z jakých látek se čokoláda skládá: Přibližně 30 % čokolády tvoří tuky, z čehož je asi polovina nenasycených kyselin, dále čokoláda obsahuje bílkoviny, sacharidy, vitaminy A, B 12, D a E, vápník, fosfor,hořčík, železo a měď. Čokoláda rovněž obsahuje i některé z alkaloidů – fenylethylamin, teobromin, kofein a dalších více než 600 látek, z nichž pro lidské zdraví mají velký význam zejména antioxidanty.
Bílkoviny se podílejí na stavbě buněk
Sacharidy zvyšují hladinu serotoninu v mozku a tím zvyšují pocit pohody.
Vitaminy mají široké pozitivní účinky na procesy v lidském těle
Vápník, hořčík a fosfor se podílí na stavbě kostí a zubů
Železo je součást hemoglobinu a umožňuje transport kyslíku a oxidu uhličitého v těle
Měď je součást melaninu v pokožce a vlasech, svou funkci má i v centrální nervové soustavě
Antioxidanty mají pozitivní vliv na srdce, posilují imunitní systém. Chrání tělo před volnými radikály, které urychlují stárnutí.
Theobrominpodporuje činnost ledvin, stimuluje centrální nervový systém a uvolňuje hladkou svalovinu průdušek. Rozšiřuje krevní stěny a proto má vliv na snižování krevního tlaku.

Medová masáž se zábalem

Medová masáž je stará osvědčená léčitelská detoxikační metoda, která působí velmi účinně proti rozvinutým nemocem, ke zvládnutí stavu stresu, chronických chorob, opotřebování věkem a nezdravým způsobem života.

Medová masáž celý organismus silně oživuje. Masáž je proto vhodná při vyčerpání a slabosti v důsledku stresu nebo onemocnění, při napětích, nervových poruchách a stavech neklidu. Medová masáž  svým detoxikačním způsobem osvobozuje celý organismus od usazenin, které v průběhu let nahromadil z životního prostředí, potravy a léků.

Medová masáž je vhodná při velkém počtu typických civilizačních chorob, které souvisejí s usazováním jedů a škodlivin např.: potíže srdečního oběhu, alergie, revmatické choroby svalů a kloubů, žaludeční a střevní poruchy, zaplísnění střev, pokožky nebo orgánů, chronická rýma, choroby vedlejších dutin, chronický únavový syndrom, bolesti hlavy, poruchy nervů všeho druhu, potíže s usínáním a spánkem, výtok a poruchy menstruace u žen, deprese, jaterních chorobách, slabosti ledvin, poruchách potence a neplodnosti, po operacích.

Medová masáž by se neměla používat: při alergii na med, v oblasti otevřených ran, poškození pokožky, ekzému, vyrážce, při tumorech (kvůli nebezpečí tvorby metastáz), žaludečních vředech, krvácení žaludku, v případě čerstvého záchvatu mrtvice( později je vhodná), vysokém očním tlaku, trombóze, infekčních chorobách.

Pokud chcete, můžete ošetřené partie pokožky poklást plátky zelených okurek. Zklidňují a regenerují pokožku. Zároveň dodávají pokožce tekutiny, pleť změkčují a stahují.

Masáž medem je vhodná u zdravých lidí 1x měsíčně, u nemocných 1x týdně, u akutních případů 2x týdně