Čokoládová masáž se zábalem+peeling ( masáž dočasně vyjmuta z nabídky)cokolada

Čokoládová masáž je perlou mezi zkrášlujícími procedurami, která působí na všechny smysly těla. Čokoládová masáž je jedna z nejvíce uvolňujících a nejsmyslnějších masáží. Je výborná na vyhlazení a zkrášlení pokožky, získání dobré nálady, odplavení toxinů z těla i uvolnění ztuhlých svalů. Obnovuje a vyživuje pokožku, podporuje tvorbu hormonu radosti. Je prostředkem proti následkům stresu.

Čokoláda a její účinky
To ,že čokoláda je nejen lahodná ale i zdravá pochoutka, se ví už řadu let. Samozřejmě, že je řeč o kvalitní hořké čokoládě a nikoli o mléčné, bílé či dokonce čokoládových polevách. Platí jednoduché pravidlo- čím tmavší čokoláda a zároveň více hořká, tím lépe. Čokoláda obsahuje celou řadu chemických sloučenin ovlivňujících nejen krevní tlak, ale i řadu jiných procesů v lidském těle.

Složení čokolády
Ačkoli se složení čokolády mění podle toho, o jaký druh se jedná ( nadále budeme výhradně mluvit o hořké kvalitní čokoládě) a z jakých surovin byla připravena, přece jen lze shrnout z jakých látek se čokoláda skládá: Přibližně 30 % čokolády tvoří tuky, z čehož je asi polovina nenasycených kyselin, dále čokoláda obsahuje bílkoviny, sacharidy, vitaminy A, B 12, D a E, vápník, fosfor,hořčík, železo a měď. Čokoláda rovněž obsahuje i některé z alkaloidů – fenylethylamin, teobromin, kofein a dalších více než 600 látek, z nichž pro lidské zdraví mají velký význam zejména antioxidanty.
Bílkoviny se podílejí na stavbě buněk
Sacharidy zvyšují hladinu serotoninu v mozku a tím zvyšují pocit pohody.
Vitaminy mají široké pozitivní účinky na procesy v lidském těle
Vápník, hořčík a fosfor se podílí na stavbě kostí a zubů
Železo je součást hemoglobinu a umožňuje transport kyslíku a oxidu uhličitého v těle
Měď je součást melaninu v pokožce a vlasech, svou funkci má i v centrální nervové soustavě
Antioxidanty mají pozitivní vliv na srdce, posilují imunitní systém. Chrání tělo před volnými radikály, které urychlují stárnutí.
Theobrominpodporuje činnost ledvin, stimuluje centrální nervový systém a uvolňuje hladkou svalovinu průdušek. Rozšiřuje krevní stěny a proto má vliv na snižování krevního tlaku.

Čokoládová masáž se zábalem+peeling90 min / 600kč